Dětem s láskou, z. s. logo

Dětem s láskou, z. s.

... provazíme Vaše kroky na cestě poznání.

SMRK logo
   

MOZKOHERNA V BRANIŠOVICÍCH

Přijměte naše srdečné pozvání do MOZKOHERNY v Branišovicích.

 • Dopolední akce je určena pro děti z MŠ Branišovice a seniory z Branišovic i okolí.
 • Odpoledne bude MOZKOHERNA otevřena pro rodiny s dětmi na 1. stupni ZŠ. Na akci pro rodiny je možné se registrovat zde.

 • Díky laskavé finanční podpoře Jihomoravského kraje i štědrému sponzorskému daru lektorky Evy Fruhwirtové je vstup na obě aktivity zcela ZDARMA.

  PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V BRANIŠOVICÍCH V ROCE 2024

  I v letošním roce pro Vás a Vaše děti připravujeme další ročník našeho zážitkového příměstského komunitního tábora v Branišovicích!

  POZOR!!!! PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK BYL UKONČEN, KAPACITA TÁBORA JE JIŽ NAPLNĚNA.

  Odkaz na elektronické přihlášky naleznete ZDE. Přihlášky budou v listinné podobě dostupné u předsedkyně spolku, (e-mail danickova@detem-s-laskou.cz, tel. č. 774 657 053).
  Na tábor je možné se hlásit do naplnění kapacity, nejpozději však do 31. 3. 2024.  Podrobné informace k realizaci tábora na téma „INDIÁNI“:
  • Datum konání: 22. – 26. července 2024
  • Provozní doba: 8:00 hod – 17:00 hod
  • Místo konání: areál rybníku Kačák (vedle Myslivny, naproti Hornímu branišovickému rybníku);v případě nepřízně počasí Komunitní centrum v Branišovicích, č. p. 169
  • Výše příspěvku: 1 500 Kč
  • Realizátor tábora: Dětem s láskou, z. s.


  V ceně je zahrnuta celodenní strava, která je i letos zajišťována Krčmou U Císařské cesty (oběd + odpolední svačina) a organizátorem tábora (dopolední svačina), pitný režim, animační programy a další nezbytné vybavení (pojištění, spotřební materiál, hry atd.). Úhrada členského poplatku je splatná do 31. května 2024. Pokyny k platbě budou zaslány na základě odeslané přihlášky hromadně, a to nejpozději do 30. 4. 2024.

  V případě zrušení účasti dítěte na táboře po datu 31. 5. 2024 bude účtován stornopoplatek ve výši 500 Kč. V případě zrušení účasti dítěte po datu 15. července 2024 je rodič (resp. zákonný zástupce) povinen současně uhradit také objednanou stravu na dny, kdy již nebude možné její odhlášení, případně ji lze odebrat do jídlonosiče. V případě, že se Vaše dítě nebude moci z jakéhokoliv důvodu tábora zúčastnit, je také možné zajistit náhradníka. Na tábor budou přijímány děti od 6 let, vč. předškoláků. Horní hranici neomezujeme, nicméně žádáme rodiče, aby před přihlášením zájem dítěte o účast na táboře zkonzultovaly s ním samotným. V případě, že se dítě nebude chtít tábora zúčastnit, ponechte prosím místo někomu, kdo má o zážitky z tábora skutečně zájem. Děkujeme za pochopení!


  Kritéria pro pořadí příjmu přihlášek
  Přihlášky budou přijímány prioritně v pořadí dle následujících bodů:
    1. datum a čas přijetí přihlášky
    2. bydliště v Branišovicích (s ohledem na hlavní zdroj financování, kterým je obec Branišovice, budou děti z Branišovic přijímány přednostně)
    3. příbuzenský vztah přihlašovaných dětí (sourozenci, bratranci/sestřenice)
    4. bydliště mimo Branišovice (děti z okolních obcí budou přijaty jen v případě volných kapacit)


  Na základě elektronické přihlášky:
    1. bude s rodiči podepsána závazná listinná přihláška pro účast dítěte na příměstském táboře
    2. ke dni nástupu na tábor rodiče doplní:
    a) čestné prohlášení o bezinfekčnosti (formulář obdrží při podpisu přihlášky)
    b) kopii průkazky zdravotní pojišťovny (i v případě, že ji dodávali v loňských letech z důvodu aktualizace)


  V případě zrušení realizace tábora z Nařízení Vlády ČR s ohledem na vývoj epidemiologické situace nebo z důvodů na straně realizátora bude částka vrácena v plné výši.

  Kontaktní údaje:
   Jana Daníčková,
   tel.: 774 657 053,


  V případě otázek či nejasností se na nás neváhejte obrátit!
  WORKSHOP PRÁCE SE STRESEM
  Tak na tuto akci se obzvláště moc těšíme! Přidáte se k nám? Akce se koná v rámci projektu "Podpora a posilování rodičovských kompetencí" podpořená z rozpočtu Jihomoravského kraje, kterému tímto velmi děkujeme!  Kapacita míst je omezena, proto v případě zájmu neváhejte s vyplněním: registračního formuláře.  HALLOWEENSKÁ OPÉKAČKA


  Vážení a milí členové spolku,
  v rámci tématu seznamování se se zvyky a tradicemi ze všech koutů světa Vás zveme na Halloweenskou opékačku. Po ukončení akce můžeme společně vyrazit na branišovický lampiónový průvod, takže kdo má zájem, lampióny s sebou :) A ani dnes nebude díky Jihomoravskému kraji o překvapení nouze!! Bližší informace u předsedkyně spolku.

  • KDY: 6. 11. 2021 (od 15 hod)
  • KDE: zázemí spolku
  • VSTUPNÉ: ZDARMA díky podpoře

  Těšíme se na viděnou!  VÝLET DO GRÁNICKÉHO ÚDOLÍ


  Milí členové spolku,
  srdečně Vás zveme na Výlet do Gránického údolí za jeho obyvateli. A pozor, čeká na Vás velké překvapení!!!! Bližší informace u předsedkyně spolku.  Vyrážíme :-)
  ČARODĚJNICKÝ REJ


  Díky podpoře Jihomoravského kraje zveme všechny naše členy na Čarodějnický rej. Bližší informace viz letáček nebo u předsedkyně spolku.

  • KDY: 20. 8. 2021 (od 17 hod)
  • KDE: Myslivna v Branišovicích, č. p. 203
  • VSTUPNÉ: zdarma


  Těšíme se na viděnou!!!


  SOUSEDSKÝ BAZAR OBLEČENÍ PRO DĚTI A MAMINKY  Máte-li chuť, přijďte si nakoupit, prodat nebo vyměnit podzimní a zimní oblečení, hračky po dětech, oblečení z těhotenství nebo jiné další kousky, které již nevyužijete a chcete poslat dál ...

  Připraven bude dětský koutek i domácí pohoštění, vzorkem Vašeho kuchařského umění také nepohrdneme :-)


  V případě, že chcete přijít prodávat, zaregistrujte se prosím na tel. čísle 605 085 957.


  Budete-li chtít, můžeme si nad hrnkem dobrého čaje či kávy také neformálně popovídat o činnosti naší organizace, o jejím zaměření i o alternativním a domácím vzdělávání.

  A nebo také jen tak o tom, jaké radosti a starosti přináší rodičovství ;-)

  Informace naleznete také na našich Facebook stránkách.


  Těšíme se na Vás!

  tým DsL
  Klub SMRČEK pro nejmenší
  Pravidelně nepravidelné neformální setkávání rodičů a prarodičů s dětmi předškolního věku v rámci klubu SMRK.

  S radostí oznamujeme, že se nám opět podařilo zajistit klub pro děti (zatím i s rodiči), který se koná pravidelně nepravidelně každý pátek.

  Bližší informace naleznete v sekci SMRK/Nabídka klubu.

  Děkujeme, že nám zachováváte přízeň, i když všechno nejde tak rychle jak jsme plánovaly. Budiž nám omluvou, že jsme od prosince 2017 do prosince 2018 přivítaly na svět další 4 Smrčky :-) Jsme rádi, že naši činnost sledujete, ptáte se a těší nás, že už se brzo budeme potkávat i osobně.

  tým Dětem s láskou


  PROSBA:

  Milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové a všichni, kteří budete děti do Smrčku doprovázet,

  velmi Vás prosíme, pokud se u Vašeho dítěte nebo u Vás (případně blízkých členů rodiny) objeví příznaky nástupu nemoci (zejména u dětí neklid, zvýšená únava, podrážděnost atp.) či symptomy samotného onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota, bolest v krku, uší, průjmy, záněty spojivek atd.), dopřejte sobě i jim klid v rodinném prostředí.
  Prospěje to Vám i nám ostatním. Je mezi námi mimojiné také miminko s chronickým respiračním onemocněním, které mohou běžné virózy či nachlazení více ohrozit.
  Pokud se nakazí průvodce, nemůžeme zaručit, že jej bude moci vždy někdo zastoupit. Buďme prosím k sobě vzájemně zodpovědní.

  Děkujeme!

  Děkujeme za projevenou přízeň a podporu v roce letošním a v novém roce 2019 se budeme těšit na další milá setkání a spolupráci.


  Vše dobré přejí maminky, tatínci i děti z Dětem s láskou


  Víte, čím se zabýváme?
  Podívejte se, co se za poslední dobu uskutečnilo.


  Krásné svátky a šťastný vstup do nového roku 2018

  přeje tým spolku

  Dětem s láskou  O STRESU BEZ STRESU a JAK NA RELAXACI U DĚTÍ?


  Dětem s láskou, z. s. si Vás dovoluje pozvat na další workshop s diskusí Ludmily Leinweberové, odborné mentální specialistky s 20-letou praxí, z oblasti výchovy a péče o naše děti. Tentokrát se zaměřením na téma stres a relaxace.

  20. 10. 2018 od 14:00 do cca 18:30 hod v přednáškové místnosti Muzea ve Vedrovicích

  Mimojiné se dozvíte:
  Prakticky se seznámíte s několik technikami na uvolnění a relaxaci nejen pro děti. V závěru se můžete těšit na "mozkohračky" a možnost vyzkoušet si, nakolik ovládáte své soustředění.

  Akce je vhodná také pro děti, které si budou moci na místě vyzkoušet různé relaxační techniky a pomůcky.

  Účastí na workshopu získáte úvodní vhled do problematiky týkající se stresu a práce s ním u dospělých i dětí. Workshop je součástí připravovaného cyklu, kde si znalosti prohloubíte a získáte mnoho dalších praktických dovedností, jak se stresem pracovat.

  Rezervovat si své místo můžete pomocí tohoto online přihlašovacího formulář a následným zasláním příslušné částky na účet spolku do 15. 10. 2018.

  PLATEBNÍ ÚDAJE:
  Cena vstupného:
  Budeme se těšit na shledání!

  tým Dětem s láskou
  Veronika Vieweghová opět ve Vedrovicích


  Po velmi úspěšné besedě s Veronikou Vieweghovou v říjnu 2017 jsme její návštěvu u nás domluvili již podruhé, což nás velmi těší. Věříme, že účast bude minimálně stejně hojná jako na podzim a všichni se dozvíme mnoho dalších a cenných informací.

  18. března 2018 od 10:30 do 16 hod v Muzeu ve Vedrovicích


  Paní Vieweghová tentokrát nabízí nejen besedu (od 10:30 do 12:30) na téma domácího a alternativního vzdělávání, ale také seminář/workshop dle výběru účastníků.

  Možnými alternativami jsou:
  I.téma: Jak si vytvořit svojí 3D knihu (lapbook) o jaru
  II.téma: Na matematiku přes Vikingy, ukážeme si, jak můžeme hravě, projektově počítat
  III.téma: Jak učit a naučit (význam strachu v procesu učení, vnitřní a vnější motivace, hodnocení a porovnávání...)

  Vzhledem k nutnosti případně připravit materiál jsou rezervace a přihlášení na konkrétní workshop NUTNÉ do 5. 3. 2018 přes její webové stránky. Více informací naleznete zde.

  Nabízíme možnost objednání oběda: květákové thajské kari s cizrnou s jasmínovou rýží a salát za 105,-Kč. Oběd, prosím, objednávejte spolu s odesláním přihlášky přímo u Veroniky Vieweghové.

  V průběhu akce bude zajištěn dětský koutek s kvalifikovaným dohledem - 2 speciální pedagožky.
  Současně budete mít možnost prohlédnout si a nakoupit knihy z nakladatelství Usborne, které jsou ve světě NEJEN v domácím vzdělávání hojně využívány. Více informací zde zde.


  Cestovní bookshop s knihami z nakladatelství Usborne


  18. března 2018 od 10:30 do 16 hod v Muzeu ve Vedrovicích


  Při příležitosti besedy a semináře/workshopu s Veronikou Vieweghovou Vás srdečně zveme do cestovního bookshopu s knihami z nakladatelství Usborne.

  Na místě si budete moci knihy nejen prohlédnout, ale také zakoupit.
  V průběhu akce s Veronikou Vieweghovou bude zajištěn dětský koutek, kde si všechny děti mohou knížky rovněž prohlédnout.
  Pokud byste měli zájem se současně zúčastnit i akce s paní Vieweghovou, můžete se přihlásit zde.  Kurz šití v Trboušanech

  Kurz z cyklu vzdělávání "odborné kurzy", tzn. nemusíte nikam jezdit, lektor - odborník přijede až za Vámi! Čas, energii i peníze, které byste investovali do cestování raději věnujte své rodině nebo svým koníčkům.


  Ve spolupráci se spolkem Šparglík realizujeme kurz šití pro dospělé.

  Úvodní lekce se uskuteční již 23. - 24. 2. 2018. Posléze budou dle složení účastníků a jejich požadavků naplánovány další lekce.


  místo konání: prostory staré hospody pod obecním úřadem, Trboušany 113

  Kurzovné: pátek (17 - 20 hod) + sobota (13 - 18 hod) = 700 Kč = 87,5 Kč/hod/osobu
  Běžná cena za obdobné kurzy v Brně se pohybuje v rozmezí 136 - 260 Kč/hod/osobu!!!


  Minimální počet účastníků je 6 osob.

  Platební údaje

  Závaznou přihlášku na první hodinu můžete odeslat přes přihlašovací formulář, kde se dozvíte i bližší informace.


  Povinné základní vybavení na kurz:
  • 1. šicí stroj s dostatkem nití a náhradním příslušenstvím (jehla apod.)
  • 2. krejčovské nůžky
  • 3. krejčovský metr
  • 4. křída mýdlová
  • 5. špendlíky
  • 6. pravítko
  • 7. jehla na ručí šití a niť


  Osnova kurzu
  • 1) základy obsluhy šicího stroje - nastavení, základní opravy
  • 2) teorie šití - druhy stehů, střih, pomůcky atd.
  • 3) šití povlaku na polštář, kde si účastnice nacvičí rovné šití, skrytý šev a všití zipu
  • 4) volitelná aktivita dle preferencí účastnic a časových možností - taška/vak, kapsář, dětská čepička, ubrus/ubrousek

  Lektorka kurzu: Dana Krejčíková

  Jmenuji se Dana Krejčíková a mou celoživotní zálibou a zároveň povoláním se stalo šití. Začalo to v dětství panenkami, oblečením v pozdějším věku a vše dozrálo do záliby v patchworku. Tato šicí technika stará již stovky let mne doslova okouzlila.Je to bohatý kaleidoskop barev a vzorů, kde se fantazii meze nekladou. Každý výrobek je originál a každý si najde svého obdivovatele. Co člověk, to jiný vkus a ten se v této technice velice dobře odráží.

  Absolvovala jsem několik patchworkových kurzů, které mi pomohly osvojit si postupy pro snadnější vytváření vzorů. Tyto znalosti můj zájem o tuto techniku ještě zvýšily. S nadšením se učím stále nové a nové věci a svoje zkušenosti se snažím předávat dál prostřednictvím kurzů pro začátečníky a mírně pokročilé.

  Protože si zákonitě nemohu všechny výrobky nechávat pro sebe - neměla bych pro ně místo ani využití - mnoho jich putuje jako dárky dál. Myslím, že řada z nich již potěšila obdarované po celé republice. Jsem ráda, když výrobky slouží - nejsou jen na dívání. Ráda udělám radost i vám a ušiji pro vás něco na zakázku.

  Nejen šití, ale ruční práce všeobecně jsou mou zálibou. Moje babička mne učila háčkovat a tuto dovednost jsem znovu oživila ve chvíli, kdy se mi narodila vnučka. Ona je majitelkou malé háčkované ZOO. Mám moc ráda i křížkovou výšivku. Té jsem se nejvíce věnovala na mateřské dovolené. Doufám, že se k ní ještě někdy vrátím.

  Jsem přesvědčena o tom, že ruční tvorba přináší člověku nejen radost, ale udržuje v kondici i jeho mysl a motoriku. Určitě nějaký druh této činnosti vyzkoušejte. Mé stránky mohou být pro vás inspirací.

  Krásný den,

  Dana


  Paní Krejčíková v současné době spolupracuje s firmou http://www.donquiet.cz, díky čemuž obléká naše vrcholové sportovce a olympioniky.  Šťastný vstup do nového roku 2020, ať je plný radosti a pochopení!